JESIENNA METAMORFOZA WNĘTRZ Z PLAKATAMI DESENIO

galeria-plakatow

 

Jakiś czas temu na blogu pisałam o moim ulubionym sposobie na szybką odmianę wnętrza dzięki nowym galeriom plakatów. Dziś chciałabym Wam pokazać jesienną metamorfozę pomieszczeń mojego domu z obrazami Desenio w roli głównej. Zaprezentuję Wam krok po kroku w jaki sposób i dlaczego zdecydowałam się wypełnić konkretne przestrzenie, jak dobierałam motywy, wzory i kolory. Postępowałam jak zwykle według instrukcji, którą zamieściłam we wpisie Plakaty – sposób na metamorfozę wnętrza. W moim przypadku taki tryb działania sprawdza się najlepiej.

 

plakaty-desenio

 

WYBÓR MIEJSCA

Mniej więcej dwa do trzech razy w roku zmieniam wystrój kącika pod schodami. Ściana nad komodą idealnie nadaje się do zaaranżowania przez różnorodne obrazy. W zależności od pory roku czy Świąt regularnie powstają tu nowe galerie. Od ostatniej metamorfozy minęło już prawie pół roku, dlatego uznałam, że najwyższy czas wprowadzić trochę świeżości we wspomnianym miejscu.

 

Swego rodzaju uzupełnienie galerii nad komodą stanowią obrazki wiszące na ścianie nad schodami. Obie kompozycje współgrają ze sobą i wzajemnie się dopełniają, dlatego nie miałam wątpliwości, że dekoracja wskazanej przestrzeni również ulegnie przekształceniu.

 

Ostanim miejscem, w którym chciałam wprowadzić małą zmianę, była strefa wypoczynkowa w salonie. We wspomnianym kąciku pojawił się ostatnio nowy dywan i narożnik, był to więc idealny moment na dopełnienie nowymi plakatami przeobrażonej niedawno przestrzeni.

 

obrazki

 

obrazy

 

ANALIZA TEGO CO JUŻ POSIADAM

Po wyborze miejsc, w których pojawią się nowe plakaty, przystąpiłam do analizy aktualnych galerii. Uznałam, że obecny układ obrazów umieszczonych w okolicy schodów mi odpowiada, dlatego postanowiłam zachować bieżące rozmiary plakatów oraz ich rozmieszczenie względem siebie. Dzięki temu wyklarowała mi się ilość i wielkość obrazów, których potrzebuję. Z kolei w przypadku przestrzeni w salonie nowa aranżacja miała zastąpić aktualnie umieszczoną tam makramę. Dopasowałam zatem wymiary ram tak, aby wypełniły wspomnianą przestrzeń.

 

Byłam również przekonana, że wybrane przeze mnie w kwietniu motywy nadal są mi bliskie, dlatego będę ponownie komponowała galerie wokół geometrycznych i abstrakcyjnych wzorów oraz elementów natury. Dopuszczałam również możliwość ponownego wykorzystania jednego bądź dwóch plakatów z aktualnych aranżacji.

 

galeria-scienna

 

aranzacje-scienne

 

SZUKANIE INSPIRACJI

Tym razem dość szybko zorientowałam się czego oczekuję od mojej plakatowej metamorfozy i muszę przyznać, że nie spędziłam zbyt wiele czasu na poszukiwaniu nowych inspiracji. Wiedziałam, że bazując na aktualnych układach, rozmiarach plakatów i motywach chcę wprowadzić do wnętrz trochę jesieni. Byłam również pewna, że nie będę nowej pory roku wprowadzać za pomocą koloru pomarańczowego, w towarzystwie którego nie czuję się zbyt dobrze. Postawiłam zatem na złoto i brąz, ponadto skupiłam się na jesiennych motywach w postaci liści i drzew.

 

obrazy-desenio

 

obrazki-desenio

 

ZAMAWIANIE PLAKATÓW I REALIZACJA WIZJI

Dzięki bardzo dobrze sprecyzowanej wizji zamawianie konkretnych plakatów poszło mi tym razem niezwykle sprawnie. Poruszałam się głównie po kategoriach: „nowości”, „natura i krajobrazy”, „sztuka abstrakcyjna” oraz „grafiki”. Przeglądając ofertę Desenio zapisałam w osobnym folderze kilkadziesiąt obrazów. Następnie tworzyłam z nich na ekranie komputera przykładowe galerie – odwzorowując zaplanowane wcześniej układy. Analizowałam i podmieniałam, aby finalnie zamówić kilkanaście plakatów.

 

Zgodnie z założeniem wybór padł na nowoczesne i artystyczne obrazy liści, minimalistyczne piórka oraz graficzne kształty. W kompozycjach wykorzystałam również elementy natury w postaci drzew, ptaków, widoku na jezioro oraz krajobrazu. W galerii znalazła się również ilustracja z księżycem. Ścienne aranżacje zostały utrzymane w kolorach białym, szarym, złotym, czarnym i brązowym. Ponownie postawiłam na czarne, białe i dębowe ramy.

 

Na koniec z przyjemnością informuję, że mam dla Was kod zniżkowy 30% na plakaty* w Desenio: TAMITU30. Kod jest ważny do północy 01.10.2020.

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicted/Collaborations/Personalizowane. 

Może i Wy dokonacie za pomocą plakatów jesiennej metamorfozy Waszych wnętrz.

 

Post powstał we współpracy z marką Desenio.

 

galeria-obrazow

 

Plakaty wykorzystane w aranżacji – nad komodą:

 

scienne-aranzacje

 

Plakaty wykorzystane w aranżacji:

 

plakaty

 

Plakaty wykorzystane w aranżacji:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *