INSTA Q&A: KOLORY I MATERIAŁY

wnętrza_kolor

 

Pośród pytań zadawanych na Instagramie można wyróżnić grupę zagadnień dotyczących kolorów i materiałów, które wybraliśmy do naszych wnętrz. Jeżeli jesteście ciekawi z czego wykonane są schody, jaki kolor mają nasze okna albo na jaką zdecydowaliśmy się dachówkę i elewację zapraszam do lektury.

 

Jaki kolor mają ściany w naszym domu?

Urządzając wnętrza naszego domu postawiliśmy przede wszystkim na białą bazę. Jasne ściany są idealnym tłem dla mebli, ozdób, roślin i różnorodnych tkanin. Znając doskonale nasze preferencje w tym zakresie, podjęliśmy decyzję, że większość z nich pozostanie biała. Wyjątek stanowią ściany w kuchni. Na tych, na których umieszczone jest narożne okno, dla kontrastu zastosowaliśmy szarą farbę Caparol Venato 40. W pomieszczeniu wykorzystaliśmy również jaśniejszy odcień tej samej barwy – Caparol Venato 55. Została nim pomalowana trzecia ściana z piekarnikiem i mikrofalą. Ten sam kolor zastosowaliśmy także w holu, gdzie znajdują się szklane drzwi do wiatrołapu.

 

Jaki kolor ma blat kuchenny?

Jako miłośniczka bieli zdecydowałam się na ten kolor również w przypadku kuchennego blatu. Nie jest to jednak czysta biel – blat jest lekko nakrapiany dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać go w czystości i nie pozostają na nim smugi.

 

Z jakiego materiału wykonane są żaluzje?

W naszej kuchni pojawiły się również białe drewniane żaluzje, które stanowią nie tylko ochronę przed ostrym słońcem, ale są także ozdobą. Zdecydowaliśmy się na produkt firmy Akant – żaluzje o grubości 5 cm. Zależało nam, aby montaż został wykonany bezinwazyjnie i nie ingerował w ramę okienną. Ponadto żaluzje bardzo łatwo się czyści – wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. 

 

Jaki kolor okien wybraliśmy?

Celem „ocieplenia” biało-szarych wnętrz wybraliśmy dla kontrastu plastikowe okna na profilu Veka w kolorze ”złoty dąb”. Analogiczny odcień posiadają w naszym domu rolety zewnętrzne oraz parapety. Zdecydowaliśmy się również na podbitkę w podobnej tonacji. Budując ponownie dom wzięlibyśmy dodatkowo pod uwagę okna w kolorze „winchester” – są trochę jaśniejsze. 

 

Jak wygląda nasz dom z zewnątrz?

Wspominając o kolorze okien i podbitki warto w tym momencie odpowiedzieć na pytanie dotyczące naszej dachówki i wyglądu budynku z zewnątrz. Nie będzie pewnie dużym zaskoczeniem, jeżeli powiem, że posiadamy białą elewację i szare elewacyjne bonie. Dachówka w antracytowym kolorze nadaje naszej Czarnuszce nowoczesnego charakteru. Celem zachowania spójności zamontowaliśmy drzwi wejściowe oraz bramy garażowe w kolorze okien. 

 

Z jakiego materiału zostały wykonane nasze schody?

Od zawsze marzyłam o schodach drewnianych i właśnie takie pojawiły się w naszym domu. Kolor i odcień dobieraliśmy do wcześniej wybranych podłóg – zdecydowaliśmy się na dąb bielony. Zależało nam, aby drewna nie było zbyt dużo, a schody wyglądały lekko, dlatego podstopnie pokryte zostały białą płytą mdf. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu wspomniana powierzchnia nie kurzy oraz nie brudzi się.  

 

Czy białe wnętrza nie są zbyt zimne i mało przytulne?

Jestem ogromną wielbicielką jasnych, przestronnych pomieszczeń. Biały to zdecydowanie mój ulubiony kolor – jednak nie wyobrażam sobie mieszkać w całkowicie jasnych, minimalistycznych wnętrzach (choć szalenie podobają mi się w katalogach!). Staram się dlatego przełamywać biały kolor drewnianymi elementami i meblami, naturalnymi materiałami i dodatkami, plakatami czy roślinami.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *