INSTA Q&A: PANELE

panele

 

Od ponad czterech lat prowadzę Instagrama. Na początku miał on bardziej charakter lifestylowy. Na zdjęciach pojawiały się kwiaty i kawy, uwieczniałam detale, w formie obrazu dzieliłam się informacjami jak wyglądało moje niedzielne śniadanie. To jednak zdjęcia wnętrz naszego domu cieszyły się największym zainteresowaniem Obserwujących. Tym sposobem profil przekształcił się we wnętrzarski, a ja każdego dnia otrzymuję po kilkadziesiąt wiadomości prywatnych dotyczących poszczególnych elementów wyposażenia. Pytania pojawiają się również w komentarzach. Ze względu na ich ilość, pomimo ogromnych starań, niestety nie zawsze udaje mi się na wszystkie odpowiedzieć. Zagadnienia bardzo często powtarzają się, dlatego poniższym wpisem chciałabym rozpocząć pierwszy cykl na moim blogu, który będzie dotyczył najczęściej zadawanych pytań na Instagramie. Wpisy będą pojawiały się raz w tygodniu – w każdą środę – aż do wyczerpania „tematów”. Jeżeli ta forma komunikacji spodoba się Czytelnikom bloga, środowe Insta Q&A zostanie z nami na stałe. Zaczynamy!

 

Czym mamy wyłożone podłogi w naszym domu?

Zdecydowaliśmy się na panele o nazwie Dąb Masala/HELIO. 

Producent: Swiss Krono.

Informacje dodatkowe:

  • klasa ścieralności: AC4,
  • grubość: 10 mm,
  • długość: 1380 mm,
  • szerokość 193 mm,
  • panele nadają się na ogrzewanie podłogowe,
  • brzegi wykończone w v-fugę.

 

Czy te same panele położone są w całym domu?

Te same panele zostały położone w całym domu (na parterze i poddaszu) włącznie z wiatrołapem i kuchnią. Jedynie w łazienkach na podłogach znajdują się płytki. 

 

Czy mamy ogrzewanie podłogowe?

Tak, w całym domu mamy ogrzewanie podłogowe. W domu jest ciepło, rachunki za prąd nie są wysokie, stąd moim zdaniem wspomniane rozwiązanie sprawdziło się.  

 

Jak długo użytkujemy nasze panele? Czy się rysują? 

Na parterze panele Dąb Masala położyliśmy dokładnie 6 lat temu – na chwilę przed wprowadzeniem się do naszego domu. Na poddaszu pojawiły się rok lub dwa lata później. 

Przy „naszym użytkowaniu” panele nie rysują się. Chciałabym jednak zaznaczyć, że pod wszystkie meble stosujemy podkładki filcowe, raczej rzadko coś ciężkiego spada nam na podłogę, unikamy chodzenia po domu w butach. 

Od roku panele wytrzymują również próbę psich zabaw i harców 😉 

 

Czy panele sprawdziły się we wiatrołapie i w kuchni? 

W naszym przypadku panele sprawdziły się zarówno w kuchni jak i we wiatrołapie. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. w tych dwóch pomieszczeniach fachowcy zastosowali metodę klejenia paneli do siebie. Wspomniany „system” miał zabezpieczyć dostanie się wody pomiędzy panele. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy ta metoda jest powszechnie stosowana w tego rodzaju pomieszczeniach (być może są inne, lepsze rozwiązania),
  2. po wiatrołapie nie chodzimy w mokrych, zabłoconych czy zaśnieżonych butach, nie zostawiamy na panelach kaloszy po spacerach z psem w błocie, w takich przypadkach korzystamy z plastikowych podkładek. W związku z tym tak naprawdę panele we wspomnianym pomieszczeniu nigdy nie były narażone na duże zawilgocenie. Nie jestem przekonana czy to rozwiązanie sprawdziłoby się, gdyby wiatrołap był w taki sposób eksploatowany,
  3. oprócz jednego wylania zmywarki również u nas w kuchni panele nie były narażone na duże ilości wody. Dodam tylko, że po wspomnianym wylaniu nie ma śladu.  

 

Gdzie kupiliśmy panele?

Panele spodobały nam się „na żywo” w sklepie w naszym mieście. Zakupiliśmy paczkę, aby sprawdzić jak kolor wygląda w świetle dziennym, we wnętrzach naszego domu. Po podjęciu ostatecznej decyzji produkt zamówiliśmy przez Internet (szukaliśmy najtańszej oferty, ale i sprawdzonego sklepu z dobrymi opiniami).  

 

Informacje dodatkowe

Od Obserwujących na Instagramie otrzymałam sporo wiadomości, że na panelach są dość mocno widoczne smugi, które nie znikają nawet po myciu. My nie mamy takiego problemu. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy to kwestia padania światła, środków czystości czy może materiału z jakiego zostały wykonane (czy na przykład coś się zmieniło w tym zakresie w ostatnich latach). 

 

Jaka jest moja opinia o produkcie?

Napiszę tak: gdybym miała teraz urządzać wnętrza mojego mieszkania bądź domu na pewno ten model wzięłabym po raz kolejny pod uwagę 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *