INSTA Q&A: WYPOSAŻENIE ŁAZIENKI

wyposażenie-łazienki

 

Pomimo tego, że wpis dotyczący naszej łazienki na poddaszu został opublikowany ponad roku temu nadal jest przez Was najchętniej odwiedzany i czytany na moim blogu. Z kolei zdjęcia na Instagramie przedstawiające wspomniane pomieszczenie otrzymują najwięcej polubień, są najczęściej wyświetlane i udostępniane przez Obserwujących. W dalszym ciągu pojawia się jednak sporo pytań dotyczących naszej „tropikalnej” łazienki oraz elementów jej wyposażenia, dlatego postanowiłam uzupełnić brakujące informacje. Jak co środę zapraszam zatem na wpis z cyklu Insta pytania i odpowiedzi. 

 

Jak sprawdzają się w łazience czarne baterie? Czy polecamy takie rozwiązanie?

Nasza przygoda z czarną armaturą nie zaczęła się zbyt dobrze. Tańsza bateria prysznicowa przyjechała do nas w opłakanym stanie. Po tym doświadczeniu postanowiliśmy zainwestować w sporo droższy model firmy Tres (z czystym sumieniem polecam). Przez pierwsze miesiące użytkowania naszej łazienki byliśmy bardzo zadowoleni z wybranego koloru armatury łazienkowej. Dzięki stacji uzdatniania wody utrzymanie baterii w czystości nie stanowi żadnego problemu – nie pojawia się na nich kamień ani osad. Jednak po dłuższym czasie eksploatowania baterii wannowej zaczęła z niej odchodzić farba, co nie wygląda estetycznie. Czy polecamy takie rozwiązanie? U nas sprawdziły się czarne baterie wspomnianej wcześniej firmy Tres (bateria prysznicowa, umywalkowa i bidetowa wyglądają jak nowe), w przypadku innych producentów bardzo dokładnie zapoznałabym się z opiniami użytkowników w Internecie.

 

Gdzie została kupiona szafka pod umywalkę?

Szafkę pod umywalkę z dębowym blatem wykonał dla nas na zamówienie stolarz. Niestety nie mogliśmy znaleźć w sklepach podobnego modelu. Często otrzymuję pytania o jej wymiary – wynoszą one: 45 cm x 45 cm x 80 cm. Blat z kolei ma grubość 4 cm. Szafka jest zawieszona 30 cm nad ziemią.

 

Skąd jest drabinka na ręczniki, podest i półka na wannę?

Drewniane dodatki, które ociepliły naszą białą i dość minimalistyczną łazienkę, wykonaliśmy sami. Przez Internet zamówiliśmy dębowe deseczki o szerokości 3 cm, z których sporządziliśmy drabinkę (wymiary: 110 cm x 40 cm) i podest (wymiary: 60 cm x 44 cm). Aby utrzymać spójność kolorystyczną elementy pokryliśmy tym samym olejem do drewna, który został zastosowany w przypadku blatu szafki (użyczył nam go nasz stolarz). Półka na wannę jest wykonana z identycznego materiału co blat. Jej wymiary to: 90 cm x 18 cm x 4 cm.

 

Gdzie kupiliśmy czarny stojak na ręczniki oraz doniczkę (kwietnik)?

W naszej łazience na poddaszu postanowiliśmy wprowadzić dwa dodatkowe czarne elementy w postaci stojaka na ręczniki oraz kwietnika. Wieszak został zamówiony na stronie firmy Somproduct. Niestety aktualnie stojak nie jest już dostępny, ale podobne modele oferuje przykładowo Sklep Papierówka. Z kolei kwietnik kupiliśmy w Jysk. Czarna doniczka jest na tyle uniwersalna, że pasuje również do innych pomieszczeń – u nas zdobi także przestrzeń w holu. 

 

Czy mamy w łazience prawdziwe rośliny?

Ze względu na okno dachowe oprócz sztucznych kwiatów w łazience zamieszkały również żywe rośliny. Należą do nich palmy i monstery. Więcej na temat kwiatów w naszym domu przeczytacie we wpisie Insta Q&A: rośliny w naszych wnętrzach. 

 

Jakie wymiary mają wanna, umywalka i kabina prysznicowa?

W ostatnim wpisie z serii Q&A dotyczącym naszej kuchni wspominałam Wam, że jednym z częściej zadanych pytań na moim Instagramie jest kwestia wymiarów poszczególnych elementów wyposażenia naszych wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku łazienki. Wymiary szafki, drabinki, podestu i półki na umywalkę wskazałam powyżej. Z kolei wanna w najszerszych miejscach ma 160 cm i 80 cm, umywalka 50 cm i 30 cm, a kabina prysznicowa posiada wymiary: 100 cm x 87 cm x 195 cm. 

 

Gdzie zostały kupione pozostałe elementy wykorzystane w aranżacji łazienki?

Poniżej zamieszczam informacje o sklepach skąd pochodzą pozostałe elementy wyposażenia naszej łazienki:

  • dozowniki do mydła – Jysk,
  • ręczniki – Regal Cotton,
  • jutowy dywanik – Komfort,
  • biała ławka – Ikea,
  • ławki z drewna tekowego – House Nordic,
  • napis „Bath” – Polystone.

 

Gdzie kupiliśmy płytki, ceramikę łazienkową, kabinę prysznicową oraz lampę (kinkiet)?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziecie we wspomnianym już wpisie Aranżacja łazienki na poddaszu. Odnajdziecie tam również informacje dotyczące wymiarów łazienki oraz dowiecie się skąd pomysł na takie urządzenie pomieszczenia. Zainteresowanych serdecznie zapraszam! 🙂

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *